Menu

Wyszków tonie

w Wyszkowie

Rozmawiali o budownictwie pasywnym.

wyszkow24

Dziś wiele osób marzy o swoim własnym domu, gdzie będzie miał przestrzeń, którą urządzi po swojemu. Można powiedzieć, że marzenia nic nie kosztują, ale już posiadanie domu jest dość drogie. Co zrobić, aby w domach mieszkało nam się taniej? Na te pytania starali się odpowiedzieć przedstawiciele różnych firm związanych z branżą budowlaną.

Spotkanie zostało zainicjowane przez przedstawicieli firmy TOMCZAK, która w swojej ofercie posiada technologie dedykowane właśnie dla budownictwa energooszczędnego. Do takich należą między innymi okna PCV, drzwi, bramy garażowe, ale również izolacje natryskowe z pianki poliuretanowej.

To właśnie ten temat interesował uczestników najbardziej. Wiele się mówi o tym, że pianki mogą być niebezpieczne. Przypisuje im się to, że są szkodliwe, że nie są polecane właśnie ze względów zdrowotnych. Jednak podczas spotkania, przedstawiciel firmy wykonującej izolacje natryskowe przedstawił opracowania, na podstawie, których można wnioskować, że jest zupełnie inaczej. Czy pianka poliuretanowa jest szkodliwa?

Tego typu informacje są rozpowszechniane z reguły przez osoby, które albo sprzedają inne materiały, albo po prostu nie znają technologii. Przedstawiciel firmy zaprezentował próbki pianek, które wykorzystywane są do ocieplenia poddaszy. Każdy z uczestników spotkania mógł powąchać, dotknąć i zabrać ze sobą taką próbkę materiału. Na własne oczy wszyscy mogli się przekonać, że materiał jest absolutnie bezpieczny.

Inną ważną sprawą, która została omówiona podczas tego spotkania była technologia montażu okien energooszczędnych. Zbyt wiele osób, które decydują się na zakup takich okien, zupełnie nie zadaje sobie sprawy z tego, że tylko poprawny montaż gwarantuje odpowiednie rezultaty. Cóż z tego, że okno będzie miało bardzo dobre parametry, skoro nieprawidłowy montaż zniweczy cały wysiłek.

Możemy mieć nadzieję, że takie spotkania będą jeszcze się odbywały. Ważne jest to, aby podnosić świadomość w społeczeństwie, aby jasne dla wszystkich stało się to, że inwestowanie w skuteczne materiały izolacyjne to gwarancja niższych rachunków za ogrzewanie.

© Wyszków tonie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci